Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Samozdanenie online lektorských služieb z EÚ


Klient obdržal faktúru z Francúzska za lektorskú a tlmočnícku činnosť. Obe činnosti prebehli online pre klienta na Slovensku.
Dodávateľ z Francúzska má na faktúre uvedený text: neplatca DPH.
Odberateľ zo Slovenska – občianske združenie, je registrovaný ako platca DPH podľa §7a.

Z uvedených skutočností mi vyplýva, že miesto dodania je v SR a odberateľ je povinný vykonať samozdanenie v SR. Je tento záver správny?
Pokiaľ áno, je dodávateľ povinný uviesť na to odkazujúci text vo faktúre?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom