Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Rezerva na prebiehajúci výkon daňovej kontroly u dani z príjmov a DPH


U daňového subjektu s.r.o. prebieha daňová kontrola u DzPPO a DPH. Je predpoklad, že bude dodatočne dorúbená daň z príjmu a neuznaný odpočet DPH. Otázne je, či subjekt v uzávierkových účtovných operáciach má tvoriť na tieto predpokladané sumy nedaňovú rezervu? Napr. 595/341 resp. 428,429/341.
U DPH neuznaný odpočet z nákupu tovaru bude následne daňovým nákladom? Ak áno, potom pravdepodobne rezerva sa tvoriť nebude, ale nevieme posúdiť, v ktorom zdaňovacom období by bol neuznaný odpočet daňovým nákladom: či v zdaňovacom období za ktorý sa robí kontrola DPH alebo v zdaňovacom období, kedy správca dane ukončí kontrolu a vydá rozhodnutie.
Ako sa má správať subjekt, ak by sa odvolal voči výmerom správcu dane? Teda dorúb resp.neuznaný odpočet v rozhodnutiach nebude právoplatný do skončenia účtovného a zdaňovacieho obdobia.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom