Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Registrácia e-shopu do OSS


Registráciou spoločnosti do systému OSS (od 01.07.2021), získava táto spoločnosť štatút DPH iného členského štátu, pod IČ DPH ktoré má vystavovať faktúry do IČŠ? Ak áno, ako sa dozvie o tomto čísle DPH? Konkrétne: vystavujeme faktúry do CZ a HU občanom. Pod akým IČ DPH máme vystavovať faktúry od 1.7.2021? Napr. ak do HU s maďarským HU DPH číslom budeme vystavovať faktúry, potom vzniká e-shopu povinnosť elektronicky zasielať faktúry maďarskému daňovému úradu podľa ich národnej legislatívy?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom