Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príspevok na stravu zo sociálneho fondu


Zamestnancom poskytujeme stravu cez inú reštauračnú organizáciu, náklady na stravné znáša firma i zamestnanec. Okrem toho chceme prispieť každému zamestnancovi na stravu cez stravovacie poukážky paušálnu čiastku zo sociálneho fondu ( každému 100 € – úhrada celá zo SF)

Je uvedené oslobodený príjem pre zamestnanca?
Je možné od marca nepoužiť na uvedený účel stravovacie poukážky, ale len urobiť príspevok zo sociálneho fondu na stravu cez výplatnú pásku ako oslobodený príjem?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom