Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Pripočítateľná položka k základu dane z príjmov pri neuhradenej faktúre za energie v prenajatých priestoroch


Spoločnosť Alfa s.r.o. prenajíma miestnosť od spoločnosti Omega s.r.o. Splátkový kalendár je nastavený tak, že platby musia prebehnúť do 5.-eho toho ktorého mesiaca. Čiže – pri platobnej disciplíne – má spoločnosť Alfa s.r.o. do konca hospodárskeho roka uhradený náklad – nájomné. Keďže v priestoroch používa elektrinu, na odber elektriny má uzatvorenú zmluvu s elektrárňami. Faktúra za elektrinu príde až v nasledujúcom mesiaci po ukončení hospodárskeho roka, takže sa do nákladov dostane cez účet 502/326. Teraz konkrétne sa jedná o sumu 8 EUR. Túto sumu nemá spoločnosť Alfa s.r.o. uhradenú do konca hospodárskeho roka. Považuje sa tento odber elektriny za náklad súvisiaci s nájomným? Je pripočítateľnou položkou z dôvodu, že nie je uhradený do konca hospodárskeho roka?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom