Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prijatý úrok z pôžičky


V novembri 2021 požičala spoločnosť ABC s.r.o. spoločnosti XYZ a.s. (nejedná sa o spriaznené osoby) sumu 100 000 EUR. V zmluve je dohodnutý fixný úrok 12.000 EUR splatný do dňa konečnej splatnosti 30.11.2022. Kedy ovplyvní úrok základ dane u spoločnosti ABC s.r.o.? Bude to daňový príjem roku 2021 bez ohľadu na to, či bude uhradený alebo bude daňovým príjmom roku 2022 (resp. až po úhrade)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom