Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prijaté zálohy a OSS


Sme slovenská SRO a platca DPH, prevádzkujeme e-shop. Registrovali sme sa do OSS od 01.07.2021. Ako máme postupovať v prípade , že odberateľ FO- súkromná osoba nepodnikateľ v zahraničí napr. CZ nám zaplatí zálohu cez platobnú bránu (25.07.2021) a tovar nestihneme zaslať v tom istom mesiaci (12.08.2021). Je potrebné vystaviť daňový doklad k prijatej zálohe?
A kedy je zdanitelné plnenie pre výkaz OSS pri prijatí platby alebo odoslaní tovaru? Prechod záloh z 30.06.2021 a vystavenie fa k 01.07.2021 uviedla finančná správa na svojej stránke, ale nie je mi jasné ako postupovať v ďalších mesiacoch.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom