Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prijaté služby z Dubaja a poskytnuté služby do Cypru


Slovenskej s.r.o., (platiteľovi dph) sa „podarilo“ uzavrieť dohodu o sprostredkovaní. Táto slovenská s.r.o bude spolupracovať s dubajskou poradenskou spoločnosťou „D“. V podstate od nich nakúpi poradenstvo týkajúce sa ekonomických, daňových a právnych podmienok podnikania v Dubaji, ako aj konkrétne posudzovanie už podnikajúcich spoločností založených v Dubaji, do ktorých je možné investovať. Tieto nakúpené služby ďalej slovenská s.r.o sprostredkuje cyperskej spoločnosti (ktorá prejavila záujem podnikať v Dubaji) vrátane nákladov, ktoré slovenskej s.r.o vzniknú (napr. cestovanie, ubytovanie, rokovania atď..)

Na každej takejto sprostredkovanej službe bude mať slovenská s.r.o „maržu“ tak, aby vedela pokryť prijaté náklady (služby z Dubaja), zároveň pokryla pridružené náklady a dosiahla zisk (teda aby sa to slovenskej s.r.o oplatilo.) Všetky zainteresované strany sú platiteľmi DPH. A teda zmluvné vzťahy sú dva. Jeden medzi Dubajom a slovenskou s.r.o. Druhý medzi slovenskou s-r.o a cyperskou spoločnosťou.

Bud dochádzať k samozdaneniu prijatých služieb z Dubaja? Budú do súhrnných výkazov vstupovať vystavené faktúry na Cyprus?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom