Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prijaté preddavky v stavebníctve


Stavebná firma stavia rodinné domy na kľúč. V niektorých prípadoch je známy budúci kupujúci a zaplatí firme zálohu. Účtujeme ju na účet 324, odvedieme dph dňom prijatia platby. Rodinný dom k 31.12. roka nie je dokončený. Hovoríme v takomto prípade o zákazkovej výrobe prosím, kedy je známy kupujúci, ale definitívna predajná cena ešte nie je známa /sú možné odchýlky kvôli vzniknutým nákladom/? Ak by spoločnosť postupovala metódou nulového zisku, prijatú zálohu ponechá prosím ku dňu účtovnej závierky na účte 324? Aktivuje len vzniknuté materiálové a režijné náklady, aby zisk v danom roku bol vo výške nula?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom