Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prijaté faktúry vystavené v nesprávnej mene


Obdržali sme 10 faktúr (každá vystavená v iný deň) za dodaný tovar z CZ vystavených v mene eur namiesto CZK od CZ dodávateľa platiteľa DPH aj my sme platiteľmi. Faktúry nám opravili, ale jedným dobropisom vystaveným v posledný deň mesiaci 30.9. a novú jednu FA tiež vystavenú v posledný deň v mesiaci (kde uviedli poznámku, že sa jedná o opravu meny od 1.9.-15.9., nič viac). Máme za to, že toto nie je správne opravené a mali stornovať zvlášť 10 FA a vystaviť nových 10 FA, kde by uviedli pôvodné dátumy dodania (odmietajú to opraviť, že oni to už majú opravené a uzatvorené). Moja otázka znie, ako to teraz a čo samozdaňovať, prepočítavať kurzom, odpočítať si DPH, či z daných 10 FA (suma na FA je napr. 100 eur a má byť 100 CZK, čiže hodnota je zachovaná) aj napriek tomu, že tam je zlá mena, ale my ich zaevidujeme ako keby boli vystavené v CZK a samozdaníme alebo iba tú poslednú novú FA vystavenú 30.9. v CZK. Tu nám, ale vznikne rozdiel v obstaraní, pretože príjemky sú prepočítavané kurzom predchádzajúcim dňom dodania tovaru.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom