Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Platba vopred pri stavebných prácach v režime prenesenia daňovej povinnosti


Spoločnosť uhradila zálohu 9.9.2021 v sume 3.000 EUR na niečo, čo bude s prenosom daňovej povinnosti – stavebné práce, sekcia F. Dodávateľ do dnešného dňa nevystavil faktúru k prijatej platbe. Vystaví – vraj – až konečnú faktúru v októbri t.r. Kde uvedie, že plnenie je s prenosom daňovej povinnosti. My – ako odberateľ – budeme samozdaňovať toto plnenie – s nárokom na odpočet DPH. Otázka – stačí, ak toto samozdanenie vykonáme po dodaní služby alebo by sme mali samozdaniť aj samotnú zálohu? Napriek tomu, že nám dodávateľ nevystavil/nevystaví doklad k prijatej platbe?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom