Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prijatá finančná náhrada


Fyzická, nezdaniteľná osoba, na základe právoplatného rozsudku podľa Občianskeho zákonníka v roku 2024 má priznanú finančnú náhradu vo forme peňažného plnenia za neužívanie nehnuteľností v rozsahu svojho podielu vo výške 96 000 EUR.

Fyzické osoby /nezdaniteľná osoba/ – „žalobcovia“ sú podielovými spoluvlastníkmi ako manželia v BSM (každý manželský pár v podiele 1/3/ nehnuteľnosti / budova mechanická, sklad na stroje, kancelária/. Žalovaní /2 manželský pár/ zakázali žalobcom užívanie nehnuteľností, zmenili vstupné kódy do nehnuteľností, ktoré sú v oplotenom areáli.

Súd v roku 2024 priznal žalobcom náhradu za bránené neužívanie ich spoluvlastníckeho podielu zo stavby  vo výške 96 000 EUR za obdobie 2017 – 2021.
Prijaté náhrady sú predmetom dane nezdaniteľnej fyzickej osoby?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom