Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prestavba rozostavanej stavby v súkromnom vlastníctve konateľa, na bytový dom prostredníctvom vlastnej s.r.o.


Občan Fero je majiteľom rozostavanej stavby s pozemkom, na ktorom stavba stojí, /tak je to vedené na katastri/. Fero rozostavanú stavbu s pozemkom kúpil pred 2 rokmi ako súkromná osoba –nepodnikateľ. Fero je zároveň jediným spoločníkom a konateľom firmy XY s.r.o. Fero plánuje rozostavanú stavbu dokončiť a urobiť z nej bytový dom. Stavebné a dokončovacie práce plánuje realizovať prostredníctvom svojej XY s.r.o., prípadne aj s pomocou subdodávateľov. Akým spôsobom je najlepšie vysporiadať vlastníctvo pozemku a rozostavanej budovy, prípadne ako ďalej postupovať /predaj, prenájom, dar?/, aby si všetky investičné náklady súvisiace s dostavbou bytového domu , vrátane odpočtov DPH mohla uplatniť spoločnosť XY s.r.o. vo svojom účtovníctve? Aké povinnosti vzniknú občanovi Ferovi, ktorý je závislou osobou vo vzťahu k s.r.o.?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom