Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenesenie daňovej povinnosti alebo fakturácia s DPH


S.r.o., platiteľ DPH fakturuje elektrikárske práce s dodávkou tovaru. U odberateľa však tento raz využil možnosť subdodávky, objednal si platiteľa DPH, ktorý spravil komplexné elektroinštalačné práce, ktorý mu ich fakturoval s prenosom daňovej povinnosti. On následne na to odberateľovi fakturoval dodávku tovaru + plus fakturoval mu aj tieto komplexné elektroinštalačné práce. Chcem sa opýtať, či to má fakturovať s prenos daňovej povinnosti alebo s 20 % DPH.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom