Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenájom bytu do ubytovacieho programu a DPH


Firma XY, aktuálne už platca DPH, zastrešuje ubytovací program a služby v bytovom dome. Majitelia jednotlivých bytov, ktorí išli do ubytovacieho programu majú v zmluve dohodnutú odmenu podľa obsadenosti izby. Zaujíma ma pohľad z ich strany, či majitelia jednotlivých bytov, ktorými sú firmy a taktiež platcovia DPH – ako budú faktúrovať nájomné daného bytu nám z pohľadu DPH. Oni vstúpili do programu, majú dohodnuté podmienky, odmeny a majú za určité obdobie fakturovať nájomné. Byty teda vlastnia, nám ich prenajímajú a my už potom riešim kompletný servis ubytovacích služieb v danom zariadení.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom