Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predkúpna zmluva na predaj bytu – záloha


SRO X uzatvorila predkúpnu zmluvu s realitnou kanceláriou a kupujúcim – občanom na byt, ktorý má SRO X v držbe už viac ako 5 rokov. V predkúpnej zmluve je zadefinované, že 1. časť kúpnej ceny uhradí na účet SRO X suma 10 000,- EUR 2/2024, 2. časť kúpnej ceny 3 000,- EUR zaplatí priamo realitke 2/2024 a 3. časť kúpnej ceny 100 000,- EUR zaplatí 5/ 2024, kedy by malo dojsť k uzavretiu riadnej kúpnej zmluvy. Bude 1. a 2. časť zaplatenej kúpnej zmluvy vstupovať do DPH priznania ako suma oslobodená 2/2024? Alebo celá kúpna cena vstúpi do DPH priznania v 5/2024 ako suma oslobodená podľa § 38.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom