Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj pozemkov v rámci areálu výrobného závodu


Spoločnosť uskutočňuje predaj výrobnej haly – stavby a pozemku, na ktorom stavba stojí. V zásade predáva celý výrobný areál, keďže spolu s touto transakciou na jednej kúpnej zmluve predáva aj priľahlé pozemky väčšinou sú to zastavané plochy – parkovacie miesta pre osobné a nákladné TIR vozidlá na vykladanie materiálu a nakladanie vyrobených výrobkov, cestné komunikácie v areáli atď. a taktiež pozemkov, ktoré slúžia na skladovanie vyrobených výrobkov. Na liste vlastníctva sú tieto plochy uvedené na samostatných parcelách. Je možné k uvedenému predaju pristúpiť ako k zloženému plneniu a to podľa povahy hlavnej stavby – výrobná hala – a urobiť prenos daňovej povinnosti na všetko ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom