Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj použitého tovaru zo SR do EU


Ak použitý tovar zo SR do EÚ predáva neplatiteľ DPH zo SR platiteľovi z iného členského štátu, slovenská firma (neplatiteľ DPH) môže vystaviť faktúru za predaj použitého tovaru klasicky až do lehoty dosiahnutia obratu definovaného pre povinnú registráciu k DPH?

Keďže kupujúci v EÚ je platiteľom DPH vo svojom členskom štáte, predpokladáme, že sa nemusí registrovať podľa podobného § 7 nášho zákona, keďže má VAT číslo vo svojom členskom štáte (máme na mysli hranicu podľa nášho zákona 14 000 €).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom