Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj podniku (SZČO do s.r.o.)


SZČO predala podnik (do svojej sro). Zaujíma ma úprava základu dane u predávajúceho, ale všade sa píše len o predaji medzi 2 PO.
SZČO predal len odpísané auto, záväzky a pohľadávky. Zisťujem ZD podľa § 17 ods. 1 písm. a). Predajná cena podniku je 10 000 €, záväzky (prijaté fa, mzdy, SF) 2 500€ a pohľadávky (vystavené neuhradené fa) 20 000 €. Mám niečo robiť s tými záväzkami a pohľadávkami u SZČO?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom