Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj a vyradenie nehnuteľnosti


S.r.o. predala nehnuteľnosť – kúpna zmluva spísaná a podpísaná 19.10.2021. Odovzdanie nehnuteľnosti bolo pri podpísaní zmluvy. Takže DPH vysporiadame k dátumu 19.10.2021 – ide o prenos daňovej povinnosti. Kataster zmenu zapísal 5.11.2021. Moja otázka je: k akému dátumu vyradíme nehnuteľnosť z majetku? 19.10.2021 alebo až 5.11.2021. O účtovných odpisoch budeme účtovať do 09/21 alebo až do 10/21?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom