Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prechod zo živnosti na s.r.o.


Klient prechádza zo živnosti na s.r.o. Na živnosti je platiteľom DPH a má v majetku automobil, ktorý nadobudol kúpou bez DPH a na splátky. Jeho zostatková hodnota je cca 10 000 €. Auto by chcel mať na sro-čke, kde už je tiež platcom DPH. Akým spôsobom máme vložiť auto do sro-čky? Ak automobil predáme, musíme vystaviť faktúru s DPH, keď auto nekúpil s DPH? Alebo darovaním? Keďže auto má ešte vysokú zostatkovú cenu, ako najlepšie preniesť auto zo živnosti na s.r.o, aby neplatil zbytočne dane a poprípade DPH.

Taktiež má zásoby, predáva tovar musí na základe zistenej inventúry vystaviť faktúru na SRO a následne predajom sa dostanú zásoby do sro-čky?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom