Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Pracovníci SZČO


SZČO chce pokračovať v podnikaní v s.r.o. SZČO nepôjde cez predaj podniku, alebo cez predaj časti podniku, ale cez postupný predaj hnuteľného majetku do s.r.o., pretože je to výhodnejšia varianta prechodu.
Riešime zamestnancov SZČO: všetci súhlasia s prevodom do s.r.o., takže neriešime hromadné prepúšťanie /napr. §63/. Do sociálnej poisťovne by sme ich prehlasovali delimitačným protokolom. SZČO pokračuje v podnikaní, nakoľko hnuteľný majetok, ktorý používajú zamestnanci k výrobe, sú ešte stále v majetku SZČO, budeme ich predávať postupne kvôli zaťaženiu u dani z príjmov a dph.
Otázka: ak prevedieme zamestnancov do novozaloženej s.r.o., odkiaľ by sme na základe zmluvy o prenájme pracovnej sily refaktúrovali mzdové a odvodové náklady do SZČO, je tento postup v súlade so živnostenským zákonom, zákonom o dani z príjmov, zákona DPH, obchodným a pracovným právom? Ďakujeme pekne.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom