Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Pozemok vo vlastníctve FO, stavba na ňom vo vlastníctve s.r.o.


Fyzická osoba kúpila 3 pozemky (vrátane inžinierskych činností – takže so samotným pozemkom už nebude robiť nič). Táto istá fyzická osoba je spoločníkom a konateľom s.r.o. Táto s.r.o. začne stavať 3 rodinné domy na týchto pozemkoch. S.r.o. je platiteľom DPH.

Po dostavbe rodinných domov budú tieto predané fyzických osobám. Tiež pozemky budú predané týmto fyzickým osobám. Je možné, aby fyzická osoba predala tieto pozemky jednou zmluvou, bez dopadu na DPH a rodinné domy predá s.r.o. druhou zmluvou, s daňou na výstupe?

Pravdepodobne dokončenie stavby a následný predaj prebehne v priebehu 1-2 mesiacov.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom