Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Povinnosť registrácie na DPH – obrat


Sme obchodná spoločnosť, neplatiteľ DPH, ktorá mala obrat za rok 2020 vo výške 49.750,-EUR. Od začiatku roka 2021 do 30.04.2021 sme pracovali na zákazke v celkovej hodnote 49.000,-EUR. Jej fakturáciou prekročíme obrat na povinnú registráciu DPH. Uvedenú zákazku fakturujeme ešte bez DPH? Do 20.05.2021 sme boli povinný sa registrovať za platcu DPH? Odkedy sme boli povinný fakturovať s DPH, keď sme to neurobili doteraz, aká nám bude vyrubená sankcia od DU?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom