Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Posúdenie pravidelnosti príjmu pri DoBPŠ


Zamestnávateľ zamestnáva študentov na základe DoBPŠ. Títo pracujú vtedy, keď má zamestnávateľ zákazky – nemusí to byť každý mesiac. V zmluve majú uvedené, že mzda sa vypláca do konca kalendárneho mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom sa práca vykonala. Môže sa stať, že v niektorý mesiac budú pracovať aj 0 hodín, čiže ich výplata bude 0 €. Jedná sa aj v tomto prípade o DoBPŠ s pravidelným príjmom alebo sa to už posudzuje ako DoBPŠ s nepravidelným príjmom, keďže možno nebude mzda vyplatená každý mesiac (zamestnávateľ to nevie vopred).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Anna Tužinská

Dlhoročná odborníčka v oblasti miezd a personalistiky. Od r. 1995 pôsobí ako SZČO a orientuje sa na spracovanie miezd, účtovné a mzdové poradenstvo a jednoduché účtovníctvo.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom