Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poskytnutie finančného príspevku na stravu pre dohodárov


Spoločnosť zamestnáva študentov na základe DoBPŠ a dôchodcov na základe DoPČ. Chcela by im začať prispievať na stravu, keďže zvyčajne pracujú viac ako 4 hodiny. Ak sa dodatkom k DoBPŠ a DoPČ spoločnosť dohodne s týmito dohodármi, že budú mať nárok na zabezpečenie stravovania a následne si títo dohodári vyberú ako formu stravovania finančný príspevok na stravu, bude takýto finančný príspevok na stravu uznaným daňovým výdavkom zamestnávateľa, ak im ho vyplatí pred vykonaním práce? Správne uvažujem, že finančný príspevok na stravu sa do príjmov pre posúdenie povinnosti podávať daňové priznanie (resp. u dôchodcov pri posúdení či majú nárok na vrátenie dane zaplatenej počas roka) nezapočítava, keďže je od dane z príjmov oslobodený?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom