Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zaúčtovanie poplatkov a inkás vystavených faktúr cez platobnú bránu


Ako správne zaúčtovať predaj cez internetový obchod platený platobnou kartou u predajcu?  Na základe objednávky je vystavená faktúra za predaj tovaru:

  • ZD – 175 €,
  • 20% DPH -35 €
  • spolu: 210 €.

Faktúra je zákazníkom zaplatená platobnou kartou, príde výpis od prevádzkovateľa platobnej brány:

  • platba – 210 €
  • poplatok – 4,10 €
  • suma pre poukázanie – 205,90 €.

Na bankový účet nám je pripísaná čiastka 205,90 €. Hlavne či poplatok účtovať na 518 alebo 568, či úhrada faktúry sa musí robiť cez ID na základe mesačného výpisu od prevádzkovateľa platobnej brány alebo stačí pri účtovaní bankového výpisu pri pripísaní čiastky na účet?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom