Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poistenie účtovníka


Dobrý deň,

moja otázka sa netýka priamo účtovníckeho problému. Napriek tomu som sa odvážila touto cestou položiť otázku.  Moja otázka je, že aké poistenie by ste odporučili v súčasnosti účtovnej firme, ktorá má 5 zamestnancov a chce sa poistiť na výšku škody napríklad do 30 000 €. A tiež, že ako správne nastaviť poistenie v takom prípade ak firma dostane pokutu za hocičo súvisiace s účtovníctvom.

Lebo my máme zmluvy tak postavené, že ak pokuta bude v dôsledku porušenia zákona o účtovníctve, alebo hocijako ak zaviní účtovník, tak preberáme zodpovednosť a musíme zaplatiť. Doteraz sme nemali nič vážne. Našťastie. My sme poistení vo Wustenrote, ale to už strašne veľa rokov. Platíme ročne 440,00 €. Iba raz sme chceli využiť, keď sme dostali pokutu za účtovníctvo 300 €, a to nám poisťovňa odpovedala, že to je spoluúčasť a nič nepreplatili.  A zdá sa mi, že by sme mohli poistenie aktualizovať, na dnešné podmienky, lebo si myslím, že účtovník je viac vystavený rizikám ako pred 20 rokmi. Ďakujem za pochopenie aj za odpoveď.

Lívia Vlčková
Ďakujem za pochopenie, za Stepos Group s.r.o.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom