Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Osobitná úprava uplatňovania dane podľa § 65 zákona o DPH


Chceli by sme Vás poprosiť o posúdenie, či sa na náš prípad vzťahuje osobitná úprava uplatňovania zdaňovania podľa par. 65 zákona o DPH.
Eventová agentúra organizuje mnoho spoločenských a kultúrnych podujatí, večierkov, televíznych prenosov a pod. Pri žiadnom z podujatí nezabezpečovala ani ubytovanie ani dopravu. Nastal prvý prípad, keď súčasťou služieb od externých dodávateľov je aj ubytovanie pre zamestnancov Klienta.
Klient si objednal od eventovej agentúry balík služieb za účelom organizácie oslavy 20. narodenín firmy a zúčastnilo sa ho 200 osôb. Balík služieb pozostával z ubytovania (8.000,- € bez DPH), catering a strava (30.000,- € bez DPH), prenájom priestorov, technika, ozvučenie, výzdoba (30.000,- € bez DPH), umelci (20.000,- € bez DPH). Všetky služby sú obstarané od externých dodávateľov, vlastné služby neboli poskytnuté. Predajná cena eventového podujatia je 120.000,-€ bez DPH.
Vzťahuje sa na tento prípad zdaňovanie podľa par. 65? Aj napriek tomu, že ubytovanie tvorí nepatrnú časť z celkových externých nákladov (9%), tiež ide o jediný prípad v roku a predstavuje 5% z ročných tržieb.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom