Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oprava základu dane alebo oprava faktúry?


Klient vystavil faktúru odberateľovi v 11/21, pričom nejako zahaproval systém fakturácie tak, že súčet položiek na faktúre bez dane dá číslo napr. 100, ale potom v rekapitulácii DPH je základ dane (nie 100+20=120 Eur) ale vyššia suma napr. 150+30=180 Eur.
Ako vzniknutú situáciu správne opraviť? Je to oprava základu dane podľa § 25? Nikdy som nerobila opravu faktúry – znamená to vystaviť doklad s rovnakým číslom ako pôvodný – ale správne ? Podať dodatočné DP k DPH za mesiac 11/21 aj dodatočný KV?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom