Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oprava účtovania po schválení účtovnej závierky – rezerva na stratové zmluvy


Stavebná spoločnosť s.r.o. zabudla v roku 2022 zaúčtovať rezervu na stratové a nevýhodné zmluvy, ktorých plnenie bolo v roku 2023. Jedná sa o rámcovú zmluvu na subdodávky pri opravách ciest, ktoré boli zmluvne dohodnuté (a odberateľom vysúťažené) v roku 2019, takže ceny sa nemohli navýšiť ani z dôvodu inflácie. Z celkového plnenia tejto rámcovej zmluvy za obdobie 2020-2022 vychádza spoločnosti zisk. Preto si myslím, že mali v roku 2022 vytvoriť z tohto zisku rezervu na plnenie zmluvy v roku 2023. Je môj predpoklad správny? Ako to, prosím, správne zaúčtovať, keď účtovná závierka za rok 2022 už bola schválená?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom