Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oprava účtovania po schválení účtovnej závierky – rezerva na stratové zmluvy – doplnenie otázky


Dobrý deň, v predošlej otázke som sa asi nevyjadrila správne. Stavebná spoločnosť s.r.o. je v roku 2023 v strate z dôvodu dodržania zmluvných záväzkov za ceny, ktoré boli dohodnuté v roku 2019. Ak by v roku 2022 účtovala o rezerve na stratové zmluvy, tak by zisk v roku 2022 bol nižší, ale v roku 2023 by v strate nebola (resp. by strata bola nižšia). Je možné nejak upraviť tento stav, napr. zaúčtovať rezervu na stratu z nevýhodných zmlúv z nerozdeleného zisku za rok 2022?
Ďakujem

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom