Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Odpočítanie neumorenej straty od roku 2015 v daňovom priznaní k dani z príjmov PO za zdaňovacie obdobie roku 2019


V súvislosti s opatreniami v dôsledku pandémie údajne je možné odpočítať všetky doteraz neumorené straty od základu dane za rok 2019. Úplne tomu nechápeme:

a/ napr. za rok 2014 a 2015 z 1/4 straty zostali „prebytky“, ktoré nebolo možné umoriť zo ZD v nasledujúcich rokoch. Je možné tieto „prebytky“ zosumarizovať a naraz umoriť v DP za rok 2019?

b/ Keďže za rok 2015 bola vykázaná daňová strata, spoločnosť za rok 2014 z vykázanej daňovej straty nemohla umoriť 1/4 v roku 2015. Aj táto časť straty by mohla byť umorená v DP za rok 2019?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom