Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Odpis pohľadávky po ukončení konkurzu na dlžníka


Prosím o upresnenie daňových dopadov odpisu pohľadávky, ktorý chceme uskutočniť k 31.12.2022. Pohľadávka (faktúra za poskytnuté služby) je z roku 2017. Boli k nej tvorené OP : 2018 – 20 % z dôvodu, že je po splatnosti viac ako 360 dní 547/391, 2019 – do 100% – z dôvodu začatia konkurzu voči dlžníkovu 547/391. Pohľadávka bola riadne prihlásená do konkurzu. Ukončenie konkurzu v roku 2022 – pohľadávka nebola a nebude ani čiastočne uspokojená.

Účtovanie: predpokladám 391/311. Daňové dopady by som poprosila ozrejmiť, či vzniknú pripočítateľné / odpočítateľné položky, pretože sa neviem z paragrafov vymotať a tiež získavam rôzne odpovede.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom