Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Odpis elektromobilu v odpisovej skupine 0 obstaraného na lízing


Potreboval by som vyriešiť problematiku daňových odpisov, konkrétne zatriedenie elektromobilu do správnej odpisovej skupiny.

Vstupné informácie: motorové vozidlo, ktoré má v osvedčení o evidencii časť II v položke „18 P.3 Druh paliva/zdroj energie“ uvedené – „BEV“ (poháňané len elektrinou… t.j. nie je to hybrid…) Zádrhel je, že vozidlo je obstarané formou leasingu… Platí aj v tomto prípade zatriedenie vozidla do odpisovej triedy 0 (alebo sú tam nejaké iné špecifikácie pri ktorých by mala byť iná odpisová skupina?) Podotázka, či aj na „elektromobil“ sa vzťahuje cenový limit na daňové odpisy ako pri ostatných vozidlách?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom