Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zaradenie apartmánu používaného na podnikanie a jeho odpisovanie


Podnikateľ (SZČO) podpísal v roku 2017 zmluvu o budúcej zmluve na kúpu nebytového priestoru (apartmán) o rozlohe 62,02 m2, ktorý plánuje v plnom rozsahu využívať na prevádzku svojej advokátskej kancelárie.

Počas rokov 2018, 2019, 2020 dochádzalo k postupným platbám na základe faktúr od zhotoviteľa – predávajúceho. Po úhrade poslednej splátky, v novembri 2020, dostal podnikateľ preberací protokol k danému priestoru. Kúpna zmluva bola vystavená v decembri 2020, notársky overená január 2021. Moja otázka je KEDY a do ktorej odpis. skupiny zaradiť tento nebytový priestor do majetku podnikateľa a začať ho odpisovať.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom