Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Obrat na účely registrácie za platiteľa DPH – prijaté úroky z pôžičky


Spoločnosť ABC s.r.o., ktorej hlavnou činnosťou je prenájom nehnuteľností a organizácia kultúrnych podujatí, poskytla pôžičku spoločnosti XYZ s.r.o.. Spoločnosť ABC s.r.o. mala voľné finančné prostriedky a rozhodla sa ich takýmto spôsobom zhodnotiť. Jedná sa o jednorázovú záležitosť, spoločnosť ABC s.r.o. neplánuje poskytovať viac pôžičiek. Iný zmluvný/obchodný vzťah medzi ABC s.r.o. a XYZ s.r.o. nie je.
Započítava sa prijatý úrok z tejto pôžičky do obratu na účely povinnej registrácie za platiteľa DPH podľa §4 zákona o DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom