Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Obrat na účely DPH – kombinácia živnosti a prenájmu nehnuteľnosti


SZČO má príjmy zo živnosti, a súčasne aj príjmy z prenájmu podľa § 6 ods.3 (prenájom nie je súčasťou podnikania – prenajíma ako súkromná osoba). Sčítajú sa príjmy (§ 6 ods. 1 a § 6 ods. 3) pre posúdenie hranice obratu na DPH? Napr. za podnikanie je suma 45 000 € a z prenájmu by bola výška 6 000 €, je už povinnosť zaregistrovať sa na DPH? Alebo až keď len príjmy z podnikania presiahnu hranicu 49 790 €?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom