Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Obmedzenie platieb v hotovosti


Platí aj v súčasnosti mimoriadna situácia a je teda možné výnimočne platiť medzi podnikateľskými subjektami v hotovosti sumu vyššiu ako 15 000,- Eur (do 30.6.2023 sumu 5 000,- Eur) alebo je táto možnosť už zrušená? Ak je možnosť platby v hotovosti nad 15 000,- Eur zrušená, kedy prišlo k zrušeniu možnosti platiť v hotovosti sumy vyššie ako 15 000,- Eur, resp. do 30.6.2023 sumy vyššie ako 5 000,- a akým právnym predpisom ?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom