Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Občianske združenie charitatívna reklama resp. daňový výdavok u poskytovateľa financií z s.r.o.


Spoločnosť poskytla finančné prostriedky vo výške 15 000 eur športovému klubu za účelom zverejnenia loga s.r.o., nákup športového oblečenia s logom s.r.o., organizovanie turnajov počas celého roka 2024 a to na základe zmluvy o charitatívnej reklame.
Otázka: finančné prostriedky s.r.o. poskytla športovému klubu v hotovosti na základe príjmového a výdavkového pokladničného dokladu. Je možné považovať v spoločnosti s.r.o. tento výdavok za daňový výdavok, či s.r.o. má právo vyžiadať od športového klubu dokumenty na účel použitia prijatých peňažných prostriedkov a či postačuje na deklarovanie výdavku v hotovosti v spoločnosti spomínaný príjmový a výdavkový pokladničný doklad vrátane zmluvy o charitatívnej reklame?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom