Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Obchodné zastúpenie a posúdenie daňového výdavku (podmienka zaplatenia)


Spoločnosť má uzatvorenú zmluvu na služby v oblasti obchodu, jedná sa hlavne o vyhľadávanie obchodných príležitostí, identifikácia vhodných miest pre prezentáciu objednávateľa a jeho služieb, vyjednávanie obchodných podmienok v dohodnutých obchodných prípadoch (zákazník, subdodávateľ), vyhľadávanie kontaktov, samostatné riadenie a koordinácia dohodnutých obchodných prípadov, identifikácia nových technologických trendov a možností ich využitia objednávateľom, tvorba prezentácií na výstavy, prednášky, konferencie. Všetky tieto služby sú uvedené v zmluve. Predmetom dohodnutých služieb je / bude vyvíjanie činnosti smerujúcej k uzatvoreniu určitého druhu zmlúv alebo dojednania a uzatvárania vymedzených obchodov v nasledovných oblastiach výkonu podnikateľskej činnosti objednávateľa – dizajnérske činnosti a grafické služby. Cena za vykonané služby sa skladá z dvoch častí:
1. je stanovená pevnou mesačnou sumou (nie je podmienkou uzatvorenie obchodného vzťahu, zmluvy)

2. časť je provízia 10 % z uzatvoreného obchodu.

Vzťahuje sa na 1.časť odmeny podmienka zaplatenia podľa § 17 ods. 19 zákona o dani z príjmov, aby bol výdavok daňový?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom