Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie provízie za predaj apartmánov budovaných vo vlastnej réžii


Spoločnosť stavia apartmánový dom, v ktorom budú apartmány (AP) určené na ďalší predaj. Spoločnosť účtuje o nedokončenej výrobe. Predaj AP sa realizuje cez realitnú kanceláriu, ktorá vystavila spoločnosti faktúry za sprostredkovanie predaja apartmánov. Vstupuje cena za sprostredkovanie AP do nedokončenej výroby? Niektoré AP sa predali v roku 2022, ale faktúry od realitnej kancelárie za sprostredkovanie máme účtované (dátum dodania) už v roku 2021.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom