Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Účtovanie nákupu stroja, ak je kupujúci lízingová spoločnosť


Klient kúpil stroj do firemnej kuchyne za 12 tis.bez DPH. V kúpnej zmluve je uvedený on ako konečný užívateľ (majiteľov sa stáva dňom dodania stroja). Kupujúci je leasingová spoločnosť a od nich má splátkový kalendár.

Odpisujeme ten stroj my?  Účtujem o tejto kúpnej zmluve normálne ako keby sme boli my kupujúci? klasicky cez 042 a následne zaradím do užívania? Mesačné splátky pôjdu cez 479 a v nich je aj vyčíslená DPH, na ktorú máme postupne nárok. Dobre to chápem prosím?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom