Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nákup nehnuteľnosti a jej odstránenie


Ak s. r.o kúpila v 15.09.2020 pozemok a stavbu /rodinný dom/ s účelom zbúrania tohto domu, následne na pozemku chce umiestniť montovaný dom, na ktorý nie je potrebné stavebné povolenie. Ako zaradiť resp. či vôbec zaradiť takúto stavbu, ktorá na základe rozhodnutia má byť do 31.01.2021 odstránená. Na katastri bol uskutočnení zápis 17.03.2021 – odstránenie stavby. Ako zaúčtovať takého odstránenie stavby. Búracie práce začali koncom roka 2020. Tieto práce môžem účtovať priamo do nákladov?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom