Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nákup a predaj letenky


S.r.o. – cestovná kancelária – kúpi a predá letenku v novembri 2023 na let vo februári 2024. Letenka sa nebude vyúčtovávať po uskutočnení letu. Z predaja letenky CK obdrží províziu. Nákup letenky môže zaúčtovať ako náklad roku 2023? Predaj letenky bude účtovať ako výnos roku 2023? Províziu z predaja bude účtovať ako výnos roku 2023? A vôbec – nákup a predaj tejto letenky je nákladom a výnosom cestovnej kancelárie? Alebo je to len nejaká finančná transakcia medzi predajcom leteniek a cestujúcim? A iba o provízii treba účtovať ako o výnose? Táto letenka nie je súčasťou nejakého balíka, ktorý by CK poskytovala. Je to len samotný nákup a predaj letenky.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom