Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nájomné


Tri fyzické osoby – nepodnikatelia vlastnia (1/3 podiely) spolu pozemky (záhrada, dvor) v centre mesta. Tieto pozemky spolu prenajímajú spoločnosti s.r.o., ktorá tam má umiestnený kontajner (unimobunka), v ktorom poskytuje služby. Majitelia pozemkov tento prenájom zdaňujú podľa par. 6 ods. 3., pozemky nemajú zaradené v obchodnom majetku.

Ak by spoločnosť s.r.o. chcela časť pozemkov využívať na parkovanie vlastných vozidiel, bolo by naďalej možné u fyzických osôb považovať príjem z tohto prenájmu za príjem podľa par. 6 ods. 3 alebo je potrebné si na takýto prenájom založiť živnosť?

V prípade, že jeden z vlastníkov pozemkov má okrem týchto príjmov aj živnosť a je platiteľom DPH (iný predmet činnosti), môže tieto príjmy z prenájmu naďalej zdaňovať podľa par. 6 ods. 3 ? Aký dopad má tento prenájom na DPH?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom