Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Multisport karty aj pre zamestnancov na materskej dovolenke


Môže zamestnávateľ poskytovať Multisport kartu aj zamestnancom, ktorí sú na MD, keďže o to majú záujem.

Je možné zamestnancom poskytovať tieto MSK karty so všetkými výhodami, teda, že časť platby hradí zamestnávateľ, časť zamestnanec, pričom z časti hradenej zamestnávateľom sa počítajú odvody ?

Ako to zúčtovať v účtovníctve, keďže títo zamestnanci nepoberajú žiadnu mzdu počas MD?

Môžeme to účtovať ako nejakú zálohu a po nástupe do zamestnania im to zúčtovať v prvej mzde aj s odvodmi ?

Je časť hradená zamestnávateľom potom daňovým výdavkom alebo to musí byť PP ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom