Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Montážne práce vykonané v zahraničí


Slovenská spoločnosť – platiteľ DPH prijala objednávku od nemeckej spoločnosti s nemeckým IČ DPH na montážne práce na budove v Poľsku (klient uvádza, že ide o montážne práce na budove spojené s montážou strojov, ktoré sú demontovateľné a nie sú to práce na nehnuteľnosti).
Na práce si slovenská spoločnosť najala:
– slovenského podnikateľa -neplatiteľa DPH
– poľského podnikateľa – má IČ DPH v Poľsku
Títo vystavujú slovenskej spoločnosti, platiteľovi DPH, faktúry za práce vykonané v Poľsku. Ako správne fakturovať z hľadiska DPH:
1. slovenský podnikateľ -neplatiteľ DPH. Faktúra bez DPH?
2. poľský podnikateľ – má poľské IČ DPH. Faktúra s prenosom DPH na slovenského platiteľa? Pokiaľ to dodávateľ na FA neuvedie, slovenská spoločnosť aj tak samozdaní?

Následne slovenská spoločnosť vyfakturuje nemeckej spoločnosti práce s prenosom DPH na nemeckú spoločnosť, nakoľko miesto dodania je podľa §15 – podľa sídla objednávateľa.

Je tento postup správny alebo ako by mali správne postupovať?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom