Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Materska


Dobry den,

mame otazku ohladom materskej:

Moze konatelka pocas materskej poberat resp. pokracovat v poberani odmeny za vykon funkcie konatela? Ak nie je mozne aby uzavrela vo svojej firme dohodu a neplatila tak socialne odvody?

Druha otazka, zamestnanec ukoncil pracovny pomer 31.5.2020 dohodou, moze nastupit na otcovsku 2.6.2020 s tym, ze je v ochranej lehote (7 dni) a bude sa mu pocitat otcovska z ukonceneho pracovneho pomeru (predpokladame, ze ostatne podmienky na priznanie naroku su splnene). Moze si pocas otcovskej otvorit zivnost a mat prijem ako SZCO? Su tam nejake specifika, rizika s tym spojene?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Anna Tužinská

Dlhoročná odborníčka v oblasti miezd a personalistiky. Od r. 1995 pôsobí ako SZČO a orientuje sa na spracovanie miezd, účtovné a mzdové poradenstvo a jednoduché účtovníctvo.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom