Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Likvidácia spoločnosti


Spoločník zložil do notárskej úschovy preddavok na likvidáciu spoločnosti vo výške 1 500 €, prosím Vás o usmernenie, ohľadom účtovania preddavku na likvidáciu spoločnosti.
– zloženie preddavku na základe notárskej zápisnice, úhrada prevodom – 378/221,
– preddavok na odmenu likvidátora – 523/365,
– vydanie preddavku likvidátorovi od notára – 365/378.

Hlavný problém v tomto type účtovania vidím ten, že ku dňu skončenia likvidácie by nemala mať spoločnosť evidované žiadne záväzky, a ten záväzok tam stále je, nakoľko notár vydá preddavok na likvidáciu spoločnosti, až po výmaze z OR.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom